Tanie Domy Drewniane Całoroczne

Czy drewniane domy całoroczne faktycznie są takie tanie? Jakie czynniki wpływają na ich końcową cenę?

Drewniane domy całoroczne, z resztą jak wszystko inne, mogą być zarówno bardzo drogie, jak i bardzo tanie. Wszystko zależy przede wszystkim od wykorzystanego do budowy gatunku drewna, technologii montażu, czy powierzchni projektu.
Domy całoroczne z drewna mogą być tańsze jeśli wybierzemy do budowy drewno z sosny. Jest to gatunek powszechnie dostępny, tani, jednak jego wytrzymałość zdecydowanie bardziej nadaje się do budowania projektów letniskowych, niż tych codziennego użytku. Zdecydowanie bardziej zaleca się wykorzystywanie gatunków klimatu surowego. Drzewa Skandynawii, czy Syberii, wzrastają powoli, jednak dzięki temu są bardzo odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Koszt drewnianych domów całorocznych zależny jest często także od wykorzystanej przy montażu technologii oraz rodzaju balika. Oczywistym jest, że drewniane domy całoroczne wykonane ze standardowych balików będą tańsze niż z grubego, bala okrągłego. Domy tzw. górskie są droższe ze względu na ilość zużytego surowca.

Technologii montażu jest także mnóstwo. Metoda szkieletowa jest znana wiele lat, jednak jak się okazuje na rynku pojawiają się coraz nowsze i lepsze. Metoda „pióro i wpust” polega na wsuwaniu pióra jednego elementu we wpust kolejnego. Przyczynia się to do stworzenia jednolitej konstrukcji. Nie ma tam oddzielnego szkieletu, dzięki czemu nie ma zagrożenia odpadania czy przesuwania się elementów.

Koszt domów z drewna zależy także od ich przeznaczenia czy powierzchni. Drewniane domy letniskowe są tanie, natomiast całoroczne odrobinę droższe. Projekty mające służyć cały rok zaopatrzone są w podwójne ściany, które bez problemu można ocieplić. W skład ceny warto również wliczyć koszt fundamentu. Całoroczne konstrukcje zazwyczaj wymagają właściwej podstawy, jak przy budynkach murowanych.  Małe letniskowce, czy domki narzędziowe natomiast można wybudować na prostej wylewce betonowej, kostce brukowej, czy bloczkach betonowych.

Drewniane domy zarówno całoroczne, jak i letniskowe, narzędziowe, czy domki grillowe mają niesamowity urok. Potrafią wkomponować się w każde otoczenie. Nie wymagają także skomplikowanej pielęgnacji. Wystarczy systematyczne impregnacja, by móc cieszyć się pięknym domkiem bez szkodników czy grzyba. Przekonaj się sam jak wiele można zyskać decydując się na prosty, drewniany dom.